Kurumsal

SOLARPARK

Solarpark Enerji İnşaat Taahhüt Elektrik Mimarlık Sanayi ve Ticaret A.Ş..

Kurumsal

Solarpark Enerji A.Ş. 2016 yılında kurulan, fotovoltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösteren üretim firmasıdır.Firmamıza ait “Güneş Enerjisi Santrali” Ocak 2017 tarihinde devreye alınmış olup, Kayseri İli İncesu Beldesi’nde 1166,88 kWp gücünde elektrik üretmektedir.1166,88 kWp GES kurulumu ile yılda ortalama 1000 hanenin elektriği yenilenebilir enerji ile karşılanabilmektedir ve yılda ortalama 1325 ton CO2, 4 ton SO2 ve 1,5 ton NOx gazı emisyonu azaltılabilmektedir.

Misyonumuz

Enerji ihtiyacımızı yenilenebilir kaynaklarla karşılamak için girişimlerde bulunarak, güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz

Sektörümüzde bilinirliğimizi ve marka değerimizi arttırmak.
parallax background

Güneş enerjisi santrali nedir?

Fotovoltaik enerji üretimi

Güneş enerjisi santrali, güneşten gelen sonsuz enerjiyi fotovoltaik modüllerin ve diğer bileşenlerin kurulumu ile elektrik enerjisine çeviren sistemlerdir. Güneş enerjisi santralleri hesap makinelerindeki sistemler gibidir fakat büyük ebatlarda güneş pilleri kullanılır. Fotovoltaik güneş pilleri, üzerine gelen güneş ışınlarını elektriğe çevirirler..

Mevcut en temiz enerji üretim teknolojisi ve doğa dostu olan güneş enerjisi santrallerinde üretilen elektrik 10 yıl devlet garantili gelir sağlar. Aynı zamanda yapım – işletim maliyetleri ve verimli olması açısından da karlı bir enerji kaynağıdır.